sobota, 8 marca 2014

Szówsko i Wierzbna w półfinałach !

Dwa spotkania były potrzebne w  parch: Leaders Szówsko - KS Sorry Pełkinie i MKS Wierzbna - KS Orlik Wólka Pełkińska aby wyłonić półfinalistów IV edycji ALS. Wyżej notowane zespoły po rundzie zasadniczej już mogą przygotowywać się do rywalizacji o prawo gry w finale. Sorry i Orlik powalczą o miejsca 5 - 7. Jutro drugi mecz Tie-breka z AZS - czy ostatni ? Zobaczymy !
Słów kilka o dzisiejszym meczu w Wierzbnej. W zasadzie spotkanie bez większych emocji. Orlik przyjechał w szóstkę i nie był w stanie przeciwstawić się gospodyniom, które rozegrały dobre spotkanie prowadząc pewnie od początku do końca w każdym secie. Gratulacje i powodzenia w półfinałach..
Leaders natomiast musiał włożyć maksimum wysiłku w swoje drugie zwycięstwo. Poniżej relacja z Szówska (dziękujemy !)
"Pierwszy set gospodynie rozpoczęły od pewnej i spokojnej gry. Kontrolowały wszystkie elementy gry i set zakończyły  wygraną do 19. W drugim secie to drużyna gości pokazała swoją klasę. Silna zagrywka sprawiała, że punkty bardzo szybko wędrowały na ich konto. Gratulacje także za świetną grę w obronie. Mimo silnych ataków Estery Rożek piłki często były wybraniane. Gospodynie po ostatnim meczu w Pełkiniach skupiły się bardziej na grze w obronie, szczególnie w środku pola. Trzeci set także na konto KS Sorry Pełkinie. Zagrywka wydawała się jeszcze mocniejsza, niż w drugim secie. Czwarty set zakończony wygraną Leaders. Emocje sięgały zenitu w tie - breaku. Obie drużyny były już bardzo zmęczone, ale walka o punkty trwała do ostatniego gwizdka. Musimy przyznać, że poziom gry obu drużyn był bardzo wyrównany. Więcej szczęścia było jednak po stronie gospodyń, które mecz zakończyły wynikiem 15 do 9. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet dziewczyny obu drużyn zostały obdarowane czekoladkami. Mamy nadzieję, że chociaż trochę przełamią gorycz przegranej naszym gościom. "

Leaders Szówsko - KS Sorry Pełkinie 3 : 2 (25:19, 16:25, 20:25. 25:23, 15:9)
Stan rywalizacji 2:0 dla Leaders Szówsko
MKS Wierzbna - KS Orlik Wólka Pełkińska 3 : 0 (25:14, 25:19, 25:17)
Stan rywalizacji: 2 : 0 dla MKS Wierzbna              (JK)